У Полтавському літературно-меморіальному музеї В.Г.Короленка розпочалися традиційні майстер-класи з виготовлення старовинних ялинкових прикрас. 8 грудня учасниками майстер-класів стали представники з Міжнародної організації з міграції (МОМ). Кожен відвідувач, маючи індивідуальний комплект заготовок на 10 елементів, поетапно склав в оригінальну іграшку – клоуна. Протягом певного часу учасники опановують техніку виготовлення старовинної ялинкової прикраси. Відвідувачі залюбки виготовляли ялинкові прикраси, щоб доторкнутися до традицій сім’ї В.Г.Короленка та створити для себе невеличке новорічне диво.
Починаючи з 1903 року у будинку на Мало-Садовій, 1 (нині вул. Короленка, 1) з’явилася традиція виготовлення новорічних прикрас. Доньки Володимира Галактіоновича з подругами майстрували тендітних балерин та їх партнерів по танцю; смішних клоунів, які вміють підморгувати очима, цікаві схованки для мініатюрних подаруночків у вигляді кошиків, глечиків, мішечків та інші цікавинки. Іграшок виготовляли багато: і для власної ялинки, і для благодійних цілей. Письменник розумів, як важливо дитині отримати подарунок до Нового року, нехай це буде хоча б паперова ялинкова прикраса…Найголовніше – не втрачати віру у казку та дива.
Відтепер відвідувачі музею протягом грудня матимуть можливість самостійно виготовити старовинну ялинкову прикрасу. Під час майстер-класів вони зможуть отримати, крім практичних навичок, ще й інформацію про те, як проходило свято біля короленківської ялинки сто років тому, які діти були гостями Володимира Галактіоновича, що за новорічну гру вигадав письменник? А найголовніше – якомога більше дізнатися про унікальні новорічні прикраси. Наостанок, учасники майстер-класу оглянули ялиночку в меморіальному будинку письменника зі столітніми старовинними іграшками. І, звичайно, за доброю традицією скуштували ароматний, трав’яний чай.